נעים להכיר

אני דניאלה, אומנית ויוצרת בחימר ובמתכת, בעלת סטודיו לפיסול וסדנאות פרטיות ומתנות, בישוב לפיד.

בילדותי חשבתי שאמנים 'אמיתיים' נולדים אמנים עם כישרון, וזה מה שמבדיל אותם מאנשים 'רגילים' כמוני וחשבתי שאומנות רואים רק באולמות המקודשים של המוזיאונים
עוד כילדה, אהבתי להתנסות בחומרים שונים כמו פיסול בעיסת נייר וגבס ועם הזמן נחשפתי לפיסול בחימר, עבודה עם עור, בטון ולימודי צורפות שהוסיפו לי צבע ושמחה הרבה מעבר לתכשיטים.
עם החימר זו הייתה אהבה ממגע ראשון, הרגיש לי הכי טבעי וכל מגע שלי בחימר ממלא אותי בסיפוק שקשה לתאר במילים. גמישות החימר והמגע המרגיע, האפשרות למתוח את הגבול איתו.

מעבר לכך אני מאמינה שיש לחימר כח לרפא, לחבר בין גוף לנפש, לחבר בין אנשים ולעודד יצירתיות.

פיסול יצירה מגוש חימר שקורמת עור וגידים עד הפיכתו לכלי או יצירת אמנות היא מרגשת ביותר.

בחימר אני מוצאת את היכולת ליצור ביטוי מוחשי לדמיון למחשבות ולרגשות הפנימיים ביותר שלי – החופש הזה הוא מתנה עבורי.

אני נהנית לפסל פסלים ופריטים פונקציונליים ודקורטיביים לפעמים להשאיר את החימר חשוף ללא גלזורה מה שמאפשר ליופי הגולמי שלו לזרוח.

מי שמכיר אותי יודע שבכל מה שקשור לתהליכים אני קצת חסרת סבלנות וזה החלק הכי מאתגר בפיסול יצירה, ימים של ייבוש קפדני, ואז עוד 36-40 השעות הנוספות בתנור יכולים להרגיש כמו נצח.

והציפייה גדלה כשאני ממש סופרת לאחור את השעות והדקות. פתיחת התנור בסופו של תהליך דומה לפתיחת תיבת אוצר מלאה בהפתעות.

אך יש גם רגעים שבהם התוצאות לא עומדות בציפיות שלי, אבל זה חלק בלתי נפרד מהעבודה בסטודיו. רגעי הגילוי האלה הם שהופכים את התהליך למרגש מאוד.

אהבה לחימרהביאה אותי לסיים לימודי אומנות משקמת לאוכלוסיות מיוחדות ורגילות, במדרשה לאומנות שבבית ברל, השתלמויות שונות בכימיה של החומר והכנת גלזורות, וכמובן שעות וימים רבים של ניסיונות ויצירה בסטודיו שלי.

עם הזמן הבנתי שהתשוקה שלי היא להנגיש את אומנות הפיסול ל-כ-ל אחת ואחד, רציתי לחלוק את השמחה וההגשמה שאני חווה עם אחרים, לפשט טכניקות ולהתאים אותן לאנשים מכל תחומי החיים. אחרי הכל, לכל אחד יש את הפוטנציאל לפסל ולשחרר את הרוח היצירתית שלו!

בשנים האחרונות אני שמחה להציע סדנאות פרטיות המתקיימות בסטודיו שלי. מפגשים אינטימיים אלו שמאפשרים גם מפגש חווייתי, חברתי או זוגי, שיוצר חיבור וזמן איכות מזוקק בין המשתתפים.

נוסף לחוויה הייחודית של ההתנסות בחומר, המשתתפים יוצאים בסוף הסדנה עם יצירה שיצרו לבד, שנשארת כמזכרת ומקשטת פינה בבית או בגינה.

הסטודיו מעוצב ומותאם כדי לתת למשתתפים חוויה שלמה של הנאה איכות וסטייל

הצטרפו אליי לסטודיו, ותנו לעצמכם לעוף עם הדמיון.** הסדנאות מותאמות לילדים.ות מגיל 5, למשפחות, זוגות, מפגשי חברות.ים ולגיבוש צוות אצלי בסטודיו או במקום העבודה.

** בסטודיו מתנות – יצירה מקוריות ואומנות שימושית.